Ismét eladó a Ferencváros, már sokadszor, másfél évtizede szinte folyamatosan árulják. Hogy mennyire nem kapkodnak érte, azt jelzi, hogy két éve a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács pályázata csak hatodszorra lett sikeres, akkor akadt a horogra Kevin McCabe, aki korszerű, új stadiont és erős csapatot igért.
A brit milliomost – akinek a vagyonát 180 millió fontra becsülik – azóta a gazdasági válság miatt jelentős veszteségek érték, s arra is rájött, hogy az FTC egy nagy étvágyú pénznyelő, sokat visz, évi egymilliárd forintot, a bevétel viszont kevés. A tulajdonos ezért a múlt héten meghirdette, hogy részben vagy egészben eladja a klubot, s mivel eddig hiába várt magyar befektetőre, most külföldi vevőt keres.
Tarlós István, Budapest főpolgármestere az Origo hírportálnak elmondta, szeretné, hogy kedvenc klubja legalább ötven százalékot meghaladó mértékben magyar kézbe kerüljön, mert máskülönben nem tud úgy működni, ahogyan azt a szurkolók elvárják. Ezért december elején ismét találkozik Kevin McCabe-bel, s erre a megbeszélésre meghívta Bánki Eriket, az Országgyűlés sport- és turizmusbizottságának elnökét, Kósa Lajost, a Fidesz alelnökét és Kubatov Gábort, a Fidesz pártigazgatóját, az FTC elnökségi tagját is. A cél az, hogy segítségükkel olyan tőkeerős magyar befektetőt találjanak, akinek a támogatásával a Ferencváros visszaszerzi régi rangját. A főpolgármester nem szeretné, hogy az Üllői úti nyolchektáros ingatlan kétharmadán bevásárlóközpont épüljön, s nem támogatja azt a felvetést sem, hogy Budapest FC néven egyesítsék a súlyos anyagi gondokkal küzdő élvonalbeli futballcsapatokat.
Tarlós István törekvése ugyan dicséretes, de rendkívül nehéz lesz a FTC-re vevőt, főleg hazai vevőt találni, ráadásul McCabe nem akar ráfizetni az üzletre, ezért a két éve több mint hatmilliárd forintért megvásárolt klubcsapatot és ingatlant a Financial Times szerint 14 milliárdért áruja.
Rövidesen kiderülhet, hogy kinek érhet meg ennyit a Fradi.