Hírek ::: Fórum ::: Játék ::: Képek ::: Videók :::: Letöltések ::: Zenék

EURÓPA LIGA
EURÓPA LIGA : Ferencváros - Ulisses 3-0(1.selejtezőkör,1.forduló)

Ferencváros - Ulisses 3-0(1.selejtezőkör,1.forduló)

2011.07.01. 11:00

Bizonytalan kezdés után az első félidőben pár perc leforgása alatt két gólt is szereztünk, a második félidőben Felix szerezte meg a győztes gólt. Magabiztos előnnyel utazhatunk a visszavágóra.

6 év után tértünk vissza Európába, és ugyan az előzetes várakozások tízezer feletti nézőszámmal számoltak, "csak" 6-7000 szurkoló gyűlt össze. Mindez valószínűleg a szakadó esőnek köszönhető,a  mérkőzés előtt óriási vihar volt.

A kezdőcsapatban több meglepetés is volt: Csizmadia és Balog a padon találta magát, a hátvédsorunkban Fülöp,Grúz,Otten és Junior kapott szerepet. A szűrőember Maróti volt, a jobb oldalon Jovanovic, még a bal oldalon Andrezinho játszott. Középen Józsi kapott szerepet, támadóink Oláh és Abdi voltak.

Nehézkesen kezdtük a mérkőzést, a csúszós talajon többször is hibáztunk, az ellenfélnek egy-két veszélyesebb támadása is volt. Már-már azt hittük, hogy baj lesz, amikor Józsi szabadrúgása utána Maróti csúsztatott a hálóba a 32.percben. 1-0

Két percnek sem kellett eltelnie, már 2-0-át mutatott az eredményjelző: egy szöglet után a lecsorgó labdát Otten vágta be, a holland védő első ferencvárosi tétmérkőzésén eredményes volt.

A második félidő utolsó percében egy beívelést követően nevetséges tizenegyest itélt a bíró: Otten kifejelte a labdát, Zokou pedig feldobta magát. Egy mérkőzésen minimum 6-7 ilyen szituáció fordul elő, a játékvezető azonban hajthatatlan volt.

A büntető elrúgását érdekes szituáció előzte meg: Prukner kiszólt Abdinak, hogy továbbítsa Ranilovic felé: a jobb keze felé vetődjön. Abdi viszont kommunikációs hiba folytán a rúgó jobb keze felé mutatott, így Ranilovic balra vetődött: sikerült megfogni a tizenegyest!

Ez kulcsfontosságú momentum volt, az örmények ezután csalódottan vonultak az öltözőbe,tudták, itt számukra ma nem teremhet babér.

A második félidőben már helyzete sem akadt az ellenfélnek, mi pedig gyönyörű, cselekkel fűszerezett játékot játszottunk. Abdi és Andrezinho megbolondították az örmény védelmet. Új csatárunk, Felipe Felix a 62.percben állt be az elfáradó Oláh helyére, 6 perccel később góllal hálálta meg a lehetőséget: Abdi cselezgetett, majd nagyon szépen ugratta ki a brazil támadót, aki kapura tört, és jobbal gyönyörű gólt szerzett.3-0.

Felix egyébként igazi showman, gólja után feledhetetlen táncos produkciót mutatott be a B-közép előtt. A K-L szektor egyébként teljesen tele volt, a hangulat pedig csak egyre fokozódott. Sorozatosan alakítottuk ki az újabb és újabb helyzeteket, Csizmadia és Balog beállásával azonban az eredmény megtartására terelődött át a hangsúly.

Prukner ezzel elérte célját, a végeredmény ugyanis 3-0 maradt, tehát magabiztosan várhatjuk a visszavágót. És ami talán mégfontosabb: az alapozás közepén lévő, épphogy összeálló, sérülésekkel küszködő csapat tanári módon focizott.