Ulisses FC-Ferencváros 0-2(1.selejtezőkör,2.forduló)

Ulisses (örmény) - Ferencváros 0-2 (0-1)
Ulisses: Malkov - Andrikyan, A. Grigoryan, Hakhnazaryan - Krasovki, Jikia, Adamyan (D. Grigoryan, 60.), Bareghamyan, Ugrekelidze
FTC: Ranilovic - Balog, Otten, Grúz, Junior - Maróti (Rósa, 46.) - Andrezinho, Morales (Csizmadia, 60.), Jovanovic - Abdi (Oláh, 63.), Félix
gól: Abdi (35., 11-esből), Oláh (97.)
sárga lap: A. Grigoryan (15.), Zokou (75.)
továbbjutott: az FTC, kettős győzelemmel, 5-0-val

A Ferencváros jereváni kezdőcsapata három helyen változott a múlt heti, 3–0-ra megnyert budapesti meccshez képest: Fülöp Noel helyén Balog Zoltán, Józsi György helyett Héctor Morales, Oláh Lóránt helyett pedig Felipe Félix kezdett. A kezdőben három magyar játékos kapott helyett (Balogon kívül, Grúz Tamás és Maróti Béla).

Az első helyzet a magyar csapat előtt adódott: Balog beadásából Felipe Félix fejelt tíz méterről a kapu fölé.

A brazil támadónak az első negyedóra végén volt még egy ígéretes kiugrása, de az Andrezinhótól kapott labdát rosszul vette át, így nem tudott lőni. Az örmények a mezőnyben aktívabbak voltak ugyan, ám még ennyi veszélyt sem jelentettek a magyar csapat kapujára 15 perc elteltével. Az egyetlen lehetőség Fabrice Zokou előtt adódhatott volna, de a partjelző lesen állította meg az elefántcsontparti csatárt.

A 39 fokos meleg rányomta bélyeget a gyenge iramú meccsre, a 23. percben ivószünetet tartottak a nagy hőségben.

A pihenő után Dzsika lövésével a hazaiak veszélyeztettek (fölé szállt a kísérlet), ám nem sokkal később a Ferencváros megszerezte a vezetést Liban Abdi tizenegyesgóljával. Az örmények védője, Hahnazarjan a jobb szélen előretörő Felipe Félixszel szabálytalankodott a tizenhatoson belül, s a büntetőt Abdi a jobb sarokba lőtte. 0–1

A gól után még inkább visszaesett a hazaiak addig sem túl veszélyes támadójátéka, Andrezinho távoli lövésével ismét a Ferencváros veszélyeztetett – Vlagyimir Malkov a kapu fölé tolta a labdát.

A félidő összegzéseként elmondható, hogy a hazaiak megpróbálták a Fradira erőltetni az akaratukat, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A Ferencváros fegyelmezetten védekezett, és egy-két kontrára is futotta az erejéből – egy ilyen támadás végén harcolt ki büntetőt Felipe Félix, Abdi pedig a tizenegyesből megszerezte a vezetést az egyébként nagyon lapos hangulatú, nagyjából ezer néző előtt zajló mérkőzésen, amelyen a kis számú, de annál lelkesebb vendégdrukkerek hallatták inkább a hangjukat.

A második félidőre a pálya nagy részét már árnyék borította, ez némileg kedvezhetett a futballnak, bár az első percek ezt nem támasztották alá, nem alakult ki gólhelyzet.

Az 56. percben Andrezinho ismét megeresztett egy távoli lövést, de a labda kapu fölé szállt. Nem sokkal később Felipe Félixnek volt egy jóval nagyobb lehetősége is, az Alekszandar Jovanovicstól kapott labdát a kapu mellé lőtte a brazil.

Prukner László szakmai igazgató a második félidő elején frissíteni próbált csapatán, a 63. percre mindhárom cseréjét kihasználta – Rósa Dénes, Csizmadia Csaba és Oláh Lóránt is beállt (Maróti, Morales és Abdi ment le).

A 65. percben a ritka hazai lehetőségek egyikét jegyezhettük fel, de Artak Grigorjan 16 méterről leadott lövése elkerülte a Ferencváros kapuját.

A következő bő húsz percben az újabb ivószünet jelentette a legfontosabb eseményt...

A hajrában a hazaiak birtokolták többet a labdát, de úgy tűnt, hogy már ők is a megváltó lefújást várják. A több mint hatperces hosszabbítás végén azonban nem ők, hanem a Fradi villant egyet: Felipe Félix egy jobb oldali kontra végén a középen üresen érkező Oláh Lóránt elé tálalt, aki közelről beállította a 2–0-s vendégsikert. A Kaposvárról szerződtetett csatárnak ez volt az első gólja tétmérkőzésen a Ferencváros színeiben.

A Ferencváros kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel jutott tovább.

JEGY/BÉRLETINFÓK

ÁTIGAZOLÁSOK 2011 NYÁR

Érkezett: Grúz, Otten, Jovanovic, Vidovic, Lisztes, Félix, Oláh, Somalia, Alison, Zsivoczky, Végh
Érkezhet: -
Távozott: Adriano, Jakimovski, Miljkovic, Schembri, Heinz, Kulcsár, Tutoric, Stanic, Haber, Mester
Távozhat: Fitos (kölcsönbe), Rodenbücher (kölcsönbe), Andezinho.