EURÓPA LIGA : Ferencváros-Aalesunds FK(2.selejtezőkör,1.forduló)

Labdarúgó Európa Liga, selejtező, második forduló, első mérkőzés:
Ferencváros - Aalesund (norvég) 2-1 (1-1)
Ferencváros: Ranilovic - Fülöp, Otten, Grúz, Junior - Jovanovic, Maróti, Józsi (Morales, 65.), Andrezinho - Oláh (Felipe Félix, 65.), Abdi (Rósa)
Aalesund: Grytebust - Ulvestad, Tollas, Jaager, Skagestad - Arnefjord, Morrison, Parr (Jalasto, 67.), Sellin - Barrantes, Okoronkwo (Myklebust, 62.)
gól: Oláh (37.), Abdi (56.), ill. Okoronkwo (26.)
sárga: Jovanovic (13.), Grúz (58.), Jaager (66.)

A zöld-fehérek erőltetett menetben vannak, a múlt heti jereváni kupameccs után Moszkvában szerepeltek felkészülési mérkőzésen a hétvégén, talán az egygólos siker feledtetni tudta valamelyest a fárasztó utazást. A norvég El-ellenfélnél „régi nagy csapatként" emlegették az FTC-t, és közel hasonló esélyeket adtak a két együttesnek a továbbjutásra.

A Ferencváros a Marko Ranilovic – Fülöp Noel, Grúz Tamás, Mark Otten, Junior – Alekszandar Jovanovics, Maróti Béla, Józsi György, Andrezinho – Liban Abdi, Oláh Lóránt kezdőcsapattal lépett pályára az Aalesund ellen.

A kapu mögötti szektort megtöltötték a ferencvárosi szurkolók, zúgott a hajrá Fradi, a kezdés pillanatában nagyjából ötezer szurkoló várta a csapatokat. A hazaiak az egész szektort beterítő élőképpel fogadták kedvenceiket.

Az első helyzet rögtön a második percben a Ferencváros előtt adódhatott volna, de Junior indítása hosszú volt Oláh Lórántnak, így a norvég kapusé lett a labda. A másik oldalon Józsi György labdaeladása után a norvégok is vezethettek egy akciót, de a bal oldali beadásból nem alakult ki helyzet.

Józsi a hibáját nem sokkal később egy remek szöglettel feledtette, amiből Maróti Béla fejelt Sten Grytebust kezébe.

Az első percekben egyértelműen a Ferencváros játszott veszélyesebben, Andrezinhónak és Abdinak is volt egy-egy jó megmozdulása, Jovanovics pedig egy szöglet után lecsorgó labdából lőtt, de 18 méterről nem találta el a kaput. Valamivel később ismét ő próbálkozhatott Abdi passzából, de fejbe találta az egyik védőt (a szurkolók kezezést reklamáltak), így került a labda a vendégek kapusához.

Az első norvég lövés Michael Barrantes nevéhez fűződött, aki egy legurított szabadrúgás után 20 méterről lőtt, de Marko Ranilovic könnyedén fogta a kísérletet.

A 19. percben jegyezhettük fel a meccs addigi legnagyobb helyzetét: Abdi bal oldali beadásából Jovanovics öt méterről fejelt a kapu mellé. Egyik helyzetet követte a másik: Abdi pörgetése után Oláh lőtt, a kapus védett, a partjelző pedig lest jelzett.

A Ferencváros legaktívabb játékosa a jobbszélső Jovanovics volt, aki azzal lepte meg többször is a norvégokat, hogy behúzódott középre, és már nem jutott rá védő.

A játékosok kétperces ivószünetet tartottak a nagy hőségben, de a hazai tábor nem pihent, zúgott a „Hajrá, Fradi!".

A kényszerszünet után aztán jött a hideg zuhany: egy bal oldali beadásból Okoronkwo fejjel megszerezte a vezetést a norvégoknak a 27. percben. 0–1

A gól után a Ferencváros kapuja elé szögezte a norvégokat, az Aalesund percekig nem lépte át a saját térfelét, igaz, a gól előtt is hasonló volt a helyzet...

Ezekben a percekben Abdi volt a Fradi legveszélyesebb játékosa, előbb remekül passzolt Józsihoz (de a középpályás és Oláh egymást zavarta, így odalett a helyzet), majd ő maga lőtt, ám a norvég kapus vetődve fogta a bal alsóba tartó labdát.

A 37. percben góllá érett a Fradi fölénye: Józsi játszott be a védők mögé, Oláh pedig 11 méterről a bal fölsőbe emelt. 1–1

A Fradi-tábor tombolt, a csapat pedig szakadatlanul támadott, Józsi újabb remek átadásából Andrezinho lőtt tiszta helyzetből fölé, majd Fülöp jobb oldali beadásáról maradt le mindenki.

Az első félidőben a Ferencvárosnak gólokkal kellett volna vezetnie a helyzetek alapján, ehelyett 1–1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A szünet után a bírókra kellett várni a legtöbbet, de végül ők is megérkeztek, így elkezdődhetett a második félidő.

Továbbra is a Ferencváros irányított, Mark Otten keresztlabdája után a jobb szélen érkező Jovanovics adott be, de a labda kapus kezében halt el. Közben megérkezett a hivatalos nézőszám: nyolcezren látogattak ki az Albert-stadionba.

Abdi az 55. percben szép szóló végén a lécre tekerte a labdát, nem sokkal később azonban már nem hibázott.

A szomáliai-norvég támadó 20 méterről alányesett a labdának, amely a kint álló kapus feje fölött a kapuba hullott! 2–1

Fantasztikus gól volt, a találat után felállva skandálta az Üllői úti közönség Abdi nevét.

A gól után kicsit elkényelmesedett a ferencvárosi védelem, Otten túl lazán passzolt, ami után Grúz Tamás már csak szabálytalankodva tudta megállítani a norvég akciót. A szabadrúgásból a sértett Barrantes a jobb alsó felé csavart, de Ranilovic vetődve védett.

Prukner László kettős cserével próbált frissíteni, Oláh helyett jött Feilpe Félix, Józsit pedig Morales váltotta.

Mindkét csapat fáradni látszott, visszaesett az amúgy közepes iramú meccs, de változatlanul a Ferencváros futballozott fölényben. A 71. percben Otten kapura lőtt egy lecsorgó labdát, amelybe Félix beletette a fejét – mellé.

A 78. percben a mezőny legjobbja, a rengeteget dolgozó, robotoló Abdi helyére beállt Rósa Dénes a Ferencvárosnál.

Andrezinho, aki időnként el-eltűnt a mezőnyben, a 88. percben 28 méterről szabadrúgásból lőtt, a lapos kísérletét megfogta Grytebust. Megjött a lövőkedve Félixnek is, de 20 méteres, középre tartó próbálkozása nem lepte meg a norvég kapust.

A hajrában a hazaiak lendülete is alábbhagyott valamelyest, kevesebb volt a helyzet, mint korábban. Félix ugyan kapuba talált, de háromméteres lesen állt, így maradt a 2–1 – nagy kár a sok kihagyott helyzetért.